O NAMA


dr.sc. Doris Čuržik, klin. psih.


Direktorica je i vlasnica privatne psihološke prakse Klinički studio za terapiju psihičkih smetnji i poremećaja te psihodijagnostiku i klinička istraživanja. Sukladno edukacijama, u svakodnevnom terapijskom radu s klijentima (odrasli) primjenjuje KBT, ACT i Shema terapiju. Klinička je psihologinja i europski akreditirana kognitivno-bihevioralna terapeutkinja (EABCT i CABCT). Edukatorica je i novih naraštaja kognitivno-bihevioralnih terapeuta pri Hrvatskom udruženju za bihevioralne i kognitivne terapije. Na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu 2010. godine diplomirala je psihologiju te doktorirala 2017. u grani kliničke psihologije. Radila je kao psiholog na poslovima kliničkog psihologa u Centru za krizna stanja Klinike za psihijatriju KBC-a Rebro. Bila je i stručna savjetnica za psihološko savjetovanje studenata Rektorata Sveučilišta u Zagrebu. Kao voditeljica radne skupine, sudjelovala je u izradi dokumenta Smjernice postupanja za studente sa psihičkim smetnjama i kroničnim bolestima u okviru akademskog okruženju u okviru IPA-IV projekta EU. Od 2013. godine vanjski je suradnik u nastavi Katedre za kliničku i zdravstvenu psihologiju Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Na spomenutome fakultetu izvodi nastavu iz kolegija Psihološke intervencije i tretmani u okviru Poslijediplomskog specijalističkog studija kliničke psihologije. U okviru edukacije Propredeutike psihoterapije izvodi kolegij Socio-kulturološki kontekst psihoterapije pri POU Petar Zrinski. Vanjska je suradnica Croatia Airlinesa na programu Pilot peer support. Godine 2019. izabrana je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u polju psihologija. Osim u nastavi, bila je angažirana i u koordinaciji i radu Savjetovališta za studente Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Kontinuirano objavljuje znanstvene i stručne radove u međunarodnim i domaćim znanstvenim časopisima iz područja kliničke psihologije. Povremeni je recenzent znanstvenih časopisa Psychiatria Danubina, Socijalna psihijatrija, Medica Jadertina te Gyrus. Članica je European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment (EACLIPT), Stress and Anxiety Research Society (STAR), Hrvatskog psihološkog društva (HPD), Hrvatske psihološke komore (HPK), Hrvatskog udruženja za kognitivno bihevioralne terapije (HUBIKOT) te Hrvatskog društva za primijenjenu psihofiziologiju i neurofeedback.


Svoju zaposlenicu, kao i svoje suradnice, odabrala sam radi izuzetne posvećenosti svome pozivu, talenta u području kliničke psihologije i terapije, kao i iznimnih osobnih kvaliteta. 

 

Svim našim dosadašnjim, bivšim i aktualnim klijentima zahvaljujemo na ukazanome povjerenju!



Ira Brezak, mag. psych.

 


Psihologinja i terapeutkinja u Kliničkom studiju, uskoro i edukantica supervizijskog stupnja kognitivno-bihevioralne terapije. Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu u polju kliničke i zdravstvene psihologije. Za vrijeme vježbeničkog staža i rada kao stručna suradnica u Hrvatskom udruženju za bihevioralno-kognitivne terapije (HUBIKOT) stekla je vrijedna iskustva u individualnom i grupnom terapijskom i savjetodavnom radu s problemima u učenju i poteškoćama u čitanju te individualnom radu s osobama s anksioznim, depresivnim i drugim smetnjama. Bila je aktivna sudionica na nekoliko psihologijskih i studentskih kongresa. Volontirala je na telefonskim linijama za psihološku pomoć Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva tijekom 2020. godine. Završila je tečaj Mindfulness za građane pri HUBIKOT-u, a također se educirala u području terapije prihvaćanjem i posvećenošću (Acceptance & commitment therapy) te stečena znanja i vještine primjenjuje u svom radu. U Kliničkom studiju provodi terapiju raznolikih vrsta smetnji i poremećaja odraslih i mladih. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralne i kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore.


SURADNICE


Matea Šoštarić, mag. psych.


Završila je diplomski studij psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, u području kliničke i zdravstvene psihologije. U Kliničkom studiju provodi kognitivno-bihevioralnu terapiju raznolikih smetnji mladih i odraslih. Trenutno pohađa poslijediplomski doktorski studij na istom fakultetu, a područje istraživanja kojim se bavi je uloga modernih tehnologija u mentalnom zdravlju žena. Zaposlena je kao stručna suradnica na projektu "Digitalna platforma za prevenciju i intervenciju za probleme mentalnog zdravlja" na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Osim znanstvenog rada i suradnje u nastavi, provodi psihološko savjetovanje u Savjetovalištu za studente fakulteta za osobe koje se nose s anksioznim i depresivnim smetnjama te teškoćama s učenjem i u interpersonalnim odnosima. Tijekom dosadašnjeg rada, imala je priliku steći iskustvo u individualnom i grupnom radom s djecom, mladima i odraslima. Od studentskih dana aktivno radi na promociji brige za mentalno zdravlje volontiranjem s rizičnim skupinama i vođenjem radionica za mlade i odrasle. Aktivno je sudjelovala na više međunarodnih konferencija i članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore.


dr. sc. Svjetlana Salkičević, dipl. psih.

 

Diplomirana je psihologinja i bivša viša asistentica Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Aktualno radi u Nastavno-kliničkom centru Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu na djelatnostima dijagnostike i tretmana djece i adolescenata. Uz znanstveni rad i nastavu, radila je u Savjetovalištu za studente istog fakulteta, pri čemu se susreće s različitim vrstama anksioznih i depresivnih smetnji kao i teškoća u socijalnom funkcioniranju. Educirana u podrucju kognitivno-bihevioralne terapije. Doktorat znanosti stekla je 2015. godine iz podrucja ADHD-a. Istraživački interesi obuhvaćaju anksioznost, AD/HD kod djece i različite teme evolucijske psihologije. Aktivno je sudjelovala na nekoliko međunarodnih konferencija te je članica Hrvatskog udruženja za bihevioralne i kognitivne terapije, Hrvatskog psihološkog drustva i Hrvatske psihološke komore.

Petra Polak, mag.psych.


Diplomirana psihologinja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Trenutno polazi drugi modul kognitivno – bihevioralne psihoterapije. Uz prvi modul KBT-a, završila je i tečaj Mindfulness za st
ručnjake pri HUBIKOT-u, tečaj za primjenu terapije usmjerene na prihvaćanje i posvećenost (ACT) i edukaciju za terapiju usmjerenu na suosjećanje (CFT)
 pri CKBT-u. Znanja i vještine stečene tijekom educiranja primjenjuje u svom radu. U savjetodavnom radu usmjerena je na pomoć u olakšavanju tegoba primjenom KBT  i ACTtehnika. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralne i kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komoreSavjetodavni rad započela je tijekom studija na telefonskim linijama Hrabrog Telefona. Pomažući djeci, mladima i roditeljima pojačala se motivacija za daljnjim savjetodavnim radom te se nakon završenog studija psihologije zaposlila u srednjoj školi kao stručna suradnica psihologinja. Tamo joj je svaki radni dan usmjeren na aktivnu brigu za mentalno zdravlje učenika i pomaganje mladima u nošenju sa raznim životnim izazovima.

Kao vanjska suradnica provodi savjetovanja s ciljem unapređenja vještina nošenja sa stresom, upravljanja neugodnim emocijama i življenja života u skladu s vrijednostima. Primarna područja savjetodavnog rada su joj depresivno – anksiozna simptomatologija, upravljanje ljutnjom, unapređenje međuljudskih odnosa te rad na samopouzdanju i samopoštovanju. Od studentskih dana aktivno se bavi brigom za mentalno zdravlje mladih i odraslih, provedbom radionica i unapređenjem vlastitih znanja i vještina u području savjetodavnog rada i kognitivno – bihevioralne terapije. Slobodno vrijeme provodi u dodatnom educiranju, odmaranju, šetnjama i čitanju.

 

Martina Barać, mag. psych.  (online KBT)

 

 

Martina je psihologinja i edukantica kognitivno bihevioralne terapije. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Nakon fakulteta, svoj put nastavlja u organizacijskom okruženju u ljudskim resursima, gdje je tri godine radila kao psihologinja u području zapošljavanja i daljnjeg razvoja zaposlenika. Trenutno je zaposlena  u Udruzi Foliot, gdje provodi individualnu i grupnu podršku mladima i odraslima, s posebnim fokusom na pružanje podrške trudnicama i roditeljima. Uz to, surađuje s nekoliko neprofitnih organizacija u kojima je uključena u aktivnosti iz područja psihoedukacije, reproduktivnog mentalnog zdravlja i podrške psihološkoj dobrobiti. Aktivno djeluje u području psihološkog savjetovanja, a u svom radu se susreće s anksiozno-depresivnim smetnjama, problemima vezanim uz suočavanje sa stresom, perfekcionizmom te s gubitcima. Članica je Hrvatske psihološke komore, Hrvatskog psihološkog društva i Hrvatskog udruženja za kognitivno-bihevioralne terapije. Pohađa drugi stupanj edukacije kognitivno bihevioralne terapije, a također se educira u području terapije prihvaćanjem i posvećenošću (Acceptance & commitment therapy) te je pohađala trening suosjećajnog uma koji se temelji na Terapiji usmjerenoj na suosjećanje (Compassion focused therapy) u Centru Spona. Pobornik je cjeloživotnog učenja, a nova saznanja voli primjenjivati u svakodnevnom radu. Želja joj je doprinijeti razvoju i popularizaciji psihologije te vjeruje da bi psihološka pomoć i podrška trebale biti dostupne svima. 
 
Iva Jureković, mag. psych.
 
Diplomirana je psihologinja i polaznica drugog stupnja edukacije iz kognitivno-bihevioralne terapije. Psihologiju je diplomirala na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u području kliničke psihologije, a dodatno se usavršavala i kroz stručnu praksu na Odsjeku za kliničku psihologiju Sveučilišta u Barceloni. Tijekom i nakon studija volonterski se uključivala u različite oblike pružanja podrške kroz individualan i grupni rad s mladima i odraslima, gdje je stjecala znanje i iskustvo savjetodavnog rada koji su u njoj pobudili želju da se u ovom području nastavi profesionalno razvijati. Svoj je vježbenički staž odradila na Klinici za psihijatriju Sveti Ivan u Zagrebu gdje je kroz rad na različitim odjelima provodila psihodijagnostičke obrade i sudjelovala u grupnom radu s pacijentima, te u udruzi Hrabri telefon, gdje je bila zaposlena kao jedna od koordinatorica programa savjetodavnih linija i e-savjetovanja, mentorirajući i koordinirajući rad volontera savjetovatelja. Savjetovanjem se također bavi i u sklopu udruge kako si?, gdje aktivno sudjeluje u različitim aktivnostima s ciljem destigmatizacije teškoća psihičkog zdravlja. Posljednje tri godine sudjeluje u radu Dnevne bolnice za poremećaje hranjenja pri Klinici za psihijatriju Sveti Ivan kao vanjski suradnik, gdje je uključena u grupni rad s pacijentima. U svom je radu posebno zainteresirana i usmjerena na pružanje podrške u teškoćama vezanim za odnos prema vlastitom tijelu i hrani, sliku o sebi, perfekcionizam i međuljudske odnose. Uz polaženje edukacije iz kognitivno-bihevioralne terapije, završila je uvodnu edukaciju iz terapije usredotočene na suosjećanje (CFT) u Centru za terapiju usredotočenu na suosjećanje i tečaj mindfulnessa zasnovan na kognitivnoj terapiji punom svjesnošću (MBCT) u KBT Opciji, kao i više edukacija za primjenu psihodijagnostičkih sredstava i terapijskih alata. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore.

Stručni suradnik za tretman straha od vožnje

 

Ivan Baltić naš je suradnik za prevladavanje straha od vožnje i pomoći će Vam provesti u djelo plan izlaganja kojega ste isplanirali na terapijskom terminu. Profesionalni je vozač i licencirani instruktor vožnje s višegodišnjim prethodnim radnim iskustvom u nekoliko poznatih zagrebačkih autoškola. U kontaktu i suradnji s Vašim terapeutom prilagodit će plan izlaganja vožnji kako bi napredovali sukladno Vašim trenutnim vještinama i intenzitetu tjeskobe. Ivana odlikuju iznimna predanost radu i inventivnost u individualnom pristupu, strpljivost u procesu kao i stručnost visoke kvalitete koja će pomoći unaprijediti Vaše vještine. Sve navedeno doprinosi umanjenju strahova i stvaranju samopouzdanja te doživljaja zdrave kontrole prilikom vožnje. Osim zajednicke vožnje, pripremit će Vas naposlijetku i za provođenje Vaših prvih samostalnih vožnji metodom praćenja u zasebnom vozilu koju je razvio posebno za ove svrhe.